Listopad

Listopad to dla nas sezon ogórkowy, przynajmniej w kwestii pokazów i wyjazdów, choć okazuje się, że nie zawsze. W nadchodzącym miesiącu czeka nas pokaz w Tuliszkowie (11 XI), gdzie lokalne władze postanowiły upamiętnić wywodzącego się z tego miasta, słynnego rycerza – dyplomatę – Janusza z Tuliszkowa herbu Dryja.

herb_dryja_large

Herb Janusza z Tuliszkowa

Ponadto zaczynamy z Bartkiem Mnichem finalizować naszą tegoroczną publikację, która do końca miesiąca powinna ujrzeć światło dzienne. Tym razem będzie to album pod tytułem: „Średniowieczna moda. Ubiór w czasach Wirzbięty z Krotoszyna”. To kolejna, już czwarta publikacja, która ma być wstępem do obchodów 600lecia naszego miasta w 2015 roku. Podobnie jak poprzednie książeczki, również ta jest pokłosiem projektu dofinansowanego przez krotoszyński samorząd gminny.

DB-f11v

Listopad – Godzinki Księcia de Berry

À propos projektów, to właśnie listopad jest dla nas w tym względzie miesiącem wytężonej pracy. Miesiąc październik zakończył realizację oferty: „Działalność średniowiecznej straży miejskiej oraz Pocztu Wierzbięty z Krotoszyna”, a w listopadzie mamy obowiązek go rozliczyć. Już siedem lat realizujemy ten projekt przy znacznym wsparciu krotoszyńskiego Urzędu Miejskiego. Dzięki temu mogliśmy sobie pozwolić między innymi na zakup kolejnych rekonstrukcji uzbrojenia i wyposażenia.

W listopadzie będzie także ogłoszony kolejny konkurs ofert, więc zbieramy pomysły i siły na złożenie kolejnych wniosków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s