Idzie luty…

Luty – drugi miesiąc 2014 zapowiada się jak na razie spokojnie. Mamy co prawda, jak co roku, spotkanie z dziećmi w krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej w ramach półkolonii (13 lutego) i Konwent całego Bractwa w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym (22 lutego), ale poza tym spokój i błoga, zimowa cisza. Można zatem całą parą szykować się na nadchodzące imprezy/pokazy 🙂

Prace 12 miesięcy

Luty – ogrzewanie się przy ogniu (witraż z katedry w Lozannie)

Poza tym czekamy na efekty naszych projektów/ofert/wniosków. W styczniu okazało się, że ponownie (już po raz ósmy) w wyniku otwartego konkursu ofert Burmistrza Krotoszyna dofinansowano nasz projekt „Działalność średniowiecznej straży miejskiej oraz Pocztu Wierzbięty z Krotoszyna”. Otrzymaliśmy na realizację tego zadania 5 200 zł.

Niestety nie otrzymaliśmy dofinansowania na dodruk wydanych przez nas publikacji, jednakże napisaliśmy w tej sprawie kolejny wniosek i czekamy na jego rozpatrzenie.

Dodatkowo czekamy także na wyniki konkursu na tak zwane „małe projekty”, gdzie złożyliśmy wniosek na wydanie plansz edukacyjnych:„Mieszkańcy Krotoszyna sprzed sześciuset lat”. Jak na razie wszystko jest w tej kwestii na dobrej drodze.

 

Jak łatwo zauważyć, nasze dotychczasowe publikacje i działania były i są związane z jubileuszem 600lecia miasta, który będzie miał miejsce już w przyszłym roku. W związku z tym bierzemy również udział w pracach zespołu historycznego i kulturalnego, które powołano przy Komitecie Organizacyjnym jubileuszu miasta. Krótko rzecz ujmując pracujemy przy tworzeniu planu i harmonogramu obchodów tej rocznicy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s