Wielkanocne życzenia :)

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy wszystkim pokoju, radości i błogosławieństwa Zmartwychwstałego. Niech zmartwychwstały Chrystus napełni Was spokojem i wiarą w dobro świata.

Ołtarz z Trzeboni

Ołtarz z Trzeboni

Informujemy też, że ponownie będziemy wartować przy Grobie Pańskim w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie. Będzie można nas zobaczyć w:

Wielki Piątek – po liturgii od około 20.oo do 22.oo

Wielką Sobotę – od 9.oo do 12.oo

Zapraszamy!

P.S. Obraz, który zamieściliśmy powyżej, to ostatnia z trzech części Ołtarza z Trzeboni. Przedstawia ona Zmartwychwstanie (poprzednie dwie ukazują Modlitwę w Ogrójcu oraz Złożenie do grobu). Obrazy zostały namalowane temperą na tablicach o wymiarach 132×92 cm. Autor dzieła jest anonimowy i określany w literaturze mianem „Mistrza Ołtarza z Trzeboni”.

Ołtarz wykonano ok. 1380 roku dla kościoła Św. Idziego w Trzeboni (obecnie znajduje się on w Galerii Narodowej w Pradze). Dzieło jest jednym z czołowych reprezentantów gotyckiego malarstwa tablicowego z terenu Czech, a jednocześnie stanowi przykład kierunku artystycznego w sztuce gotyckiej zwanego „stylem pięknym”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s