Listopad

Jesienną porą, która notabene przypomina momentami późne lato, robimy pewne podsumowania. Zakończyliśmy wraz z październikiem projekt związany z naszą całoroczną działalnością. Już po raz ósmy nasza grupa z powodzeniem realizowała we współpracy z Urzędem Miejskim w Krotoszynie projekt „Działalność średniowiecznej straży miejskiej oraz Pocztu Wierzbięty z Krotoszyna”.

Dzięki pozyskanym środkom zrobiliśmy niezły „szoping”, wzbogacając swój drużynowy „szpej” o cztery rekonstrukcje piszczeli kaliskiej, kilkanaście nowych naczyń, dwie siekierki do obozu, dwie inscenizacyjne kusze oraz zestaw nowych, nieśmiganych mebelków. W listopadzie, jak co roku, będziemy ową ofertę rozliczać.

Listopad – ubój bydła (witraż z katedry w Lozannie)

Listopad – ubój bydła (witraż z katedry w Lozannie)

W bieżącym miesiącu oddamy też do dodruku książeczki, które wydaliśmy z okazji zbliżającego się jubileuszu 600 lecia miasta. Drukujemy po 100 egzemplarzy każdej z trzech naszych ostatnich publikacji, a dodruk finansuje również krotoszyński Urząd Miejski. Każda książeczka została ponownie zredagowana i poprawiona. Mamy nadzieję, że wyłapaliśmy i skorygowaliśmy większość błędów (o poprawieniu wszystkich przy naszych, skromnych środkach nawet nie marzymy :p ). Dodrukowanymi publikacjami dzielimy się jak zwykle po połowie z Urzędem.

Pod koniec listopada – w weekend 21 – 23 – panujemy zorganizowanie kameralnej imprezy w gronie Łodziców i przyjaciół na podmilickiej wieży „Odyniec”. Możemy na razie tylko tyle zdradzić, że motywem przewodnim zabawy będą łowy 😉

W listopadzie też startują nasze treningi na małej sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja. Treningi mają charakter otwarty, więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych porządnymi naparzankami w czwartki o godzinie 17.oo 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s