600-lecie lokacji miejskiej Krotoszyna

W miniony weekend (13 – 14 czerwca) był dla nas bardzo wyczerpujący, ponieważ współorganizowaliśmy obchody 600-lecia lokacji miejskiej Krotoszyna.

Turniej rycerski

Turniej rycerski (fot. Łukasz Cichy)

W sobotę wraz z Muzeum Regionalnym w Krotoszynie przygotowaliśmy wydarzenie zatytułowaneWehikuł Czasu, podczas którego w krotoszyńskim parku przygotowane zostały pokazy i warsztaty rzemiosł oraz turnieje: łuczniczy, dla lekkozbrojnych oraz rycerski. Z tej okazji zjechali się do naszego miasteczka znajomi całej Polski, m. in. z Gdańska, Gorzowa, Miejskiej Górki, Legincy, Lubomierza, Oleśnicy, Piły, Poznania, Rynarzewa, Torunia, Zgorzelca i Zielonej Góry, którzy już od piątku nocowali w naszym muzeum.

W niedzielę z samego rana wystawiliśmy wartę przed ratuszem, a Piotr Mikołajczyk odczytał zarys dziejów miasta… w zbroi… Popołudniem razem z naszymi gośćmi wzięliśmy udział w przygotowanej przez nas inscenizacji nadania Krotoszynowi praw miejskich (scenariusz Kornika). Przechodzący przez miejsce występu widzowie i inni, rozmaici ludzie sprawili, że wyszło nieco chaotycznie, ale chyba się udało. Wieczorem wzięliśmy jeszcze udział premierze filmu dokumentalnego o Krotoszynie pod tytułem Klucze, w którym mieliśmy przyjemność zagrać.

Tak oto minął nam jubileusz naszego miasteczka 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s