Jak minął styczeń

Styczeń to dla nas zawsze okres przygotowań. Spotykamy się, knujemy, a niektórzy z nas nawet coś tam trenują. W tym roku styczeń był jeszcze mniej angażujący niż zwykle, ponieważ po raz pierwszy nie składaliśmy projektów o dofinansowania i tym samym nie musieliśmy tworzyć korekt budżetów. Jesteśmy wolni jak nigdy – po raz pierwszy od 13 lat!

20200101_183219

1 stycznia 2020 – warta pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie (fot. A. A. Korsak)

Oczywiście powyższe nie oznacza, że nic się nie działo. Działy się pokazowo/rekonstrukcyjnie dwie rzeczy. Po pierwsze panowie w mundurach przedwojennych stanęli już 1-go stycznia na warcie pod krotoszyńskim Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, podczas miejskich obchodów 101. Rocznicy wyzwolenia naszego miasta przez Pociąg Pancerny nr 11. Kornik się co prawda nie przebrał, ale pogadał sobie przez mikrofon (och, jak on to lubi…)

5e13639f97a99_o

6 stycznia 2020 – „Orszak Trzech Króli” (fot. Ł. Cichy – „Życie Krotoszyna”)

Druga akcja to nasz udział w „Orszaku Trzech Króli”. Zaprzyjaźnieni księża z parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła namówili nas, żebyśmy po raz drugi wzięli udział w tej ciekawej inicjatywie. Byliśmy i nieśliśmy flagi (nie wszyscy, bo dla Andrzeja i Bartka zabrakło 😛 ).

Poza tym Kornik jak zwykle łamał potencjalne kariery w show-biznesie, szczególnie Sebastianowi, ponieważ znów odmówił naszego udziału w jakiejś „wybitnej” produkcji filmowej. Czyli nic nowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s